تبليغات X
پیش نیاز های ضروری آموزشی برای کودکان در آموزشگاه

پیش نیاز های ضروری آموزشی برای کودکان در آموزشگاه موسیقی

پیش نیاز هایی که معمولا برای یادگیری موسیقی عنوان می کنیم شامل تمامی مواردی است که یادگیری را در کودک آسان یا جذابتر می نماید و از لحاظ آموزشی نیز برای پیشبرد روند آموزش ضروری است.

این پیش نیاز ها را در چند بخش معمولا بیان می کنند :

پیش نیاز های سنی یا درک موراد موسیقایی

منظور از شرایط سنی رسیدن به مرحله ایست که کودک بتواند برخی موارد اساسی موسیقی مانند ریتم یا شمارش و نصف کردن را درک نماید و این موارد معمولا در سنین بالای هفت سال میسر است هر چند که این مورد در برخی کودکان زودتر ودر برخی دیگر دیرتر است یعنی این شرط بسته به خود فرد و شرایط ذهنی و درکی او متفاوت است.

پیش نیاز های آموزشی

منظور از پیش نیاز های آموزشی تمامی موارد و موضوعاتی است که کودک باید بیاموزد تا مفاهیم اصلی موسیقی را که در کلاس ها بیان می شود به راحتی درک کند و به تعبیری دیگر برای درک مباحث و اصطلاحات موسیقی دچار مشکل یا سردر گمی نشود.

این موارد شامل موضوعاتی می شود مانند علاقه مندی به موسیقی ، درک موسیقی ، درک ریتم ، آموزش اصطلاحات اولیه موسیقی ، یادگیری نوازندگی ساده در یک ساز کوبه و همچنین یک ساز ابتدایی.

مواردی که در بالا ذکر شد معمولا در غالب یک دوره آموزش موسیقی کودک ارائه می شود. یا دوره ارف که در حقیقت این دوره یک دوره آمادگی کامل برای کودکان است که در آن تمامی موارد و مباحث اولیه موسیق به طئر ساده بیان شده است تا کودک بتواند یک آمادگی کامل در زمینه موسیقی پیدا کند.

دوستانی که علاقه مند هستند در مورد این دوره ها بیشتر بدانند می توانند روی کلمه موسیقی کودک کلیک نمایند تا با موضوعات و موارد آموزشی در این دوره ها بیشتر و کامل تر آشنا شوند.

برخی والدین فکر می کنند که اگر دوره ارف را فاکتور بگیرند شاید کودکشان زودتر به نتیجه برسد اما والدین عزیز باید بدانند که هر چقدر که کودک کامل تر در این دوره پیش رود در مراحل بعدی موفق تر خواهد بود.

در آموزشگاه موسیقی  همنوا دوره تخصصی موسیقی کودک زیر نظر اساتید و کارشناسان موسیق کودک تدریس می گردد.


درباره نویسنده

نظرات

آخرین نظرات ثبت شده برای این مطلب را در زیر می بینید:
بخش نظرات برای پاسخ به سوالات و یا اظهار نظرات و حمایت های شما در مورد مطلب جاری است.
شما نیز نظری برای این مطلب ارسال نمایید:
نام شما
ایمیل
وب سایت
کد امنیتی *